Медична сестра старша -
Новосад Лідія Миколаївна

миколаївна1

«Вітаємо відвідувачів нашої сторінки. Сподіваємось, що тут ви знайдете корисну інформацію для себе. Прогорніть сторінку до самого низу і там зможете ознайомитися з розпорядчими документами щодо відвідування дошкільниками дитячого садочка.
Ми сподіваємось, що всі роки перебування Ваших дітей в ДНЗ «Калинка» принесе і їм, і вам тільки користь та задоволення».



Медична сестра з дієтичного харчування -
Чепак Наталія Романівна

Романівна1

медичний кабінетМедичний кабінет

корона батькам батькам про к1

А турботлива медсестра,
Про здоров'я наше дбає.
Гріє носики малятам,
Як ростуть, спостерігає.
Будьте впевнені, батьки,
Здорові ваші малюки

ріст1 вага

Екскурсія до кабінету медичної сестри
екскурсія екскурсія1
кускурсія5

Зняття проб з їжі сестрою з дієтичного харчування
проби проби 1

Заняття з дітками 1 молодшої групи
"Знайомство з професією медсестри"
заняття1 заняття

Вікторина з технічним персоналом
Березень 2017 року
в1 вікторина
в3 в2

Оздоровлення 2016 рік

оздоровлення1 оздоровлення1

Майстер-клас для працівників
"Надання першої долікарської допомоги"
січень 2015 року
навчання1 навчання6 навчання5 навчання3 навчання2


кір
незнайомець

55 78 44 33

ВИМОГИ
до ізолятора в дошкільному закладі


1. Ізолятор створюється у кожному дошкільному навчальному закладі з метою попередження розповсюдження та виникнення спалахів інфекційних захворювань.

2. Ізолятор повинен бути розміщений на 1-му поверсі, мати окремий вихід для дотримання протиепідемічних вимог.

3. Діяльність ізолятора забезпечується медичною сестрою дошкільного навчального закладу.

4. Основні завдання медичної сестри щодо забезпечення роботи ізолятора:

4.1. Тимчасова ізоляція виявленої хворої дитини;

4.2. Надання невідкладної допомоги хворій дитині;

4.3. Інформування батьків про хворобу та стан дитини, організація госпіталізації хворої дитини при наявності показань;

4.4. Медичне спостереження за хворою дитиною до її госпіталізації чи передачі батькам;

4.5. Інформування керівника дошкільного навчального закладу та педагогічного персоналу про хворобу дитини;

4.6. Забезпечення дотримання санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режиму;

4.7. Ведення обліково-звітної медичної документації щодо обліку інфекційних та паразитарних хвороб у порядку, встановленому МОЗ України.

ізолятор1Ізолятор1

ізолятор3ізолятор2

ізолятор2 ізолятор

Як потрібно гуляти з дитиною взимку - що вдягати, скільки часу гуляти, особливості прогулянок з дитиною

Доброго дня, шановні батьки! З настанням зими дитячі майданчики порожніють, рідко можна побачити батьків з дітьми на прогулянці, всі сидять в теплих будинках і ховаються від холоду. А все тому, що багато батьків бояться гуляти з дитиною взимку через можливість переохолодження, простудних захворювань, грипу та ГРВІ у дітей.
А тим часом, дорогі батьки, ви позбавляєте своє чадо радості від необхідного і веселого проведення часу на дитячого зимового майданчику.
Запам'ятайте просте правило: для дітей будь-яка погода хороша, і щоденна прогулянка необхідна. Інша справа наскільки часті і тривалі прогулянки потрібні взимку? Саме про це ми з вами і поговоримо. Як довго можна і потрібно гуляти з дитиною взимку?
За рекомендаціями педіатрів, діти віком від 2-х до 4-х років повинні перебувати на вулиці приблизно до 4-х годин щодня. При цьому навіть при температурі за вікном -15 градусів прогулянки тільки вітаються. Виходячи з таких рекомендацій, намагайтеся організувати прогулянки зі своєю дитиною взимку тривалістю не менше півгодини, але при цьому виходити гуляти потрібно два рази на день. Це саме те мінімальний час, який сприятливо вплине на стан дитини і дозволить зміцнити його імунітет.
Ось приблизні рекомендації про те, скільки гуляти з дитиною взимку:
- з новонародженим в десятиградусний мороз можна гуляти 15-30 хвилин;
- з дитиною постарше в колясці можна збільшити прогулянку до 40 хвилин або до 1 години;
- з дітьми 2-4-х років також 1-1,5 години, дивлячись по настрою дитини.
Навіть якщо ваша дитина хворіє (наприклад, у нєї нежить), і при цьому немає температури або вона вже йде на поправку, лікар може дозволити прогулянки в зимовий час до півгодини. Більш того свіже повітря тільки піде на користь і прискорить процес одужання. У кожному разі гуляти з дитиною потрібно щодня і зима для цього не повинна бути перешкодою.
Природно, в сильний мороз не варто взагалі виходити на вулицю навіть на 15 хвилин, а так, будь ласка, гуляйте на здоров'я. До речі, тривалість прогулянки можна регулювати, просто глянувши на дитину. У зовсім маленьких можна чіпати носик, став прохолодним - повертайтеся додому, у дітей постарше дивіться на поведінка - дитина веселий і бадьорий, значить можна ще погуляти, вередує - значить для цього разу достатньо. Велике значення для прогулянок з дітьми взимку має не тільки мороз, але і швидкість вітру. Тому враховуйте, якщо на вулиці вітряна погода і слабкий мороз, гуляти з дитиною взимку не варто дуже довго. Дитина швидко переохолоджуватиметься, та й ви самі порядком промерзне.

зимовий одяг

Як правильно одягнути дитину на прогулянку взимку?

Найголовніше правило - не надто кутайте дитини, коли збираєтеся з ним на прогулянку взимку. Зайве теплий одяг приведе тільки до того, що дитина відразу спітніє, а потім замерзне. Для малюків старше 1 року, і які вже вміють ходити, занадто теплий одяг буде заважати руху, і через це дитина буде нервувати і вередувати на прогулянці.
Тому намагайтеся підбирати теплу і в той же час легкий одяг для дитини, і не перестарайтеся з її кількістю. Зараз у продажу величезна кількість дитячих зимових комбінезонів і костюмів, які самі по собі вже не продуваються і витримують мороз, а значить, не вимагають надягати під них «100 +1 одежинок». Особливу увагу приділіть якості взуття дитини. Бажано, щоб зимове взуття була з натуральних матеріалів, на один або два розміри більше, щоб можна було надіти дитині вовняні шкарпетки. І звичайно ж, обов'язково в зимовому комплекті вашого малюка повинні бути теплі рукавички, а краще рукавиці, шапка і шарф.
Причому, не варто закривати ніс і рот дитини шарфом, помилково думаючи, що так дитина не замерзне. І не забувайте, що зимовий час насправді веселе і прекрасне - це сніг, катання на санках, ігри в сніжки, катання з гірки та багато іншого

Профілактика дитячих хвороб : інфекційні хвороби

Для профілактики всіх інфекційних захворювань необхідно перш за все дотримуватися правил дитячої гігієни. Потрібно правильно, з достатнім терміном нагрівання, готувати їжу, водопровідну воду вживати тільки кип’яченою. Для профілактики важливо загартовування, правильне харчування, свіже повітря, оскільки хороше фізичний розвиток дитини підвищує опірність різним захворюванням, у т.ч. та інфекційним. Найчастіше джерелом інфекції буває хвора людина, тому при зараженні одного з дітей-близнюків його, природно, потрібно «розділити» з сестричкою або братом, помістивши в іншу кімнату (якщо дитина лікується не в лікарні). Слідкуйте, щоб діти не користувалися спільними іграшками, засобами гігієни. Для профілактики краще за все, не чекаючи хвороби, привчити їх до особистого рушникові, мила, зубної пасти. Адже близнюки особливо часто не вміють ділити речі одне одного на «свої» і «чужі».

Профілактика гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГВРІ) складна, так як дитину необхідно, перш за все, ізолювати від контакту з хворими дітьми, а якщо він вже відвідує дитячий сад або інші установи, то це зробити непросто. Тут особливо важливо загартовування. У приміщеннях, де перебувають діти, необхідні регулярне провітрювання, опромінювання ртутно-кварцовою лампою, вологе прибирання. Кімнату, де проживає хворий чоловік, потрібно також провітрювати, при збиранні іноді додають 2%-й розчин хлорного вапна. Як при будь-яких інфекціях, хворий повинен користуватися індивідуальним посудом, рушником, милом і т.д.

Для профілактики шлунково-кишкових інфекцій звертайте увагу на якість і правильне приготування їжі, не використовуйте сиру воду. Кип’ячена вода повинна зберігатися у закритій і чистому посуді. Сирі овочі та фрукти миють, а потім обдають окропом. Всі продукти повинні бути захищені від мух, сміттєві відра теж потрібно тримати закритими. Обов’язково привчите дитини до постійного миття рук перед їжею, після туалету, після контакту з землею. Профілактика хронічних дитячих хвороб. Профілактика рахіту необхідна для кожного малюка першого року життя. Потрібно забезпечити якомога грудне вигодовування, досить тривалі прогулянки на свіжому повітрі. З 2-3 місяців починають давати вітамін D або риб’ячий жир (з 4-10 крапель, додаючи щодня по 1-2 краплі, доводячи до чайної ложки по 2 рази на день). Влітку, якщо дитина отримує достатньо сонячного світла і вітаміну D, риб’ячий жир можна не давати. Для штучників та недоношених дітей (що особливо часто стосується близнюків) риб’ячий жир необхідний вже з першого місяця життя. У зимовий час буває корисно опромінення кварцовою лампою. Корисний сон на свіжому повітрі, гімнастика, обтирання. Добавки до їжі, що містять необхідні мінеральні речовини і вітаміни (особливо D), додаються як можна раніше. Вже з третього місяця (за порадою лікаря) можна додавати до їжі спочатку через день, потім щоденно по половині тертого вареного жовтка, а з 6-7 місяців давайте терту варену телячу або коров’ячу печінку по 1 ч.ложке 1-2 рази на тиждень.

Для попередження ексудативного діатезу необхідне правильне вигодовування дитини. Уникайте перегодовування навіть у перший період, коли малюк п’є лише грудне молоко. Слідкуйте і за власним харчуванням. Спостерігайте за тим, як впливають на дитину різні продукти, щоб вчасно виключити алергени.

Для профілактики туберкульозу використовується насамперед вакцинація. Вакцину Кальметта - Герена (БЦЖ) вводять вже новонародженому, потім у віці 1, 3 і 7 років, в підлітковому віці і дорослим до 30 років (імунітет тримається 1-2 роки). Між щепленнями має проходити не менше 12 місяців. Повторні щеплення можна робити тільки в тому випадку, якщо дитина не заражений туберкульозом - тобто, після обов’язкової перевірки на реакцію Манту. Для попередження ревматизму необхідні звичайні заходи, що підвищують стійкість і опірність організму, зміцнюють здоров’я малюка. Крім цього, потрібно стежити за своєчасним лікування зубів, носоглотки і мигдаликів, тому що саме в цих вогнищах в основному знаходиться збудник хвороби - стрептокок.

Профілактика дитячих шкірних хвороб

У першу чергу, необхідно дотримання всіх правил гігієни житла, тіла й одягу. Також потрібно правильне харчування з достатньою кількістю вітамінів, правильний режим. Як тільки ви виявили у одного з дітей шкірне захворювання, постарайтеся виключити спільне користування близнюків одягом, іграшками, посудом і т.д. Більшість гнійничкових, грибкових і вірусних захворювань заразні і легко передаються від хворих дітей або тварин. Часто шкірні захворювання викликаються алергенами - харчовими, ароматами, медикаментами. Їх необхідно вчасно виявити. Шкіра дітей легко забруднюється, особливо під час гри на вулиці, дачній ділянці. Мікроби з пилу і бруду легко проникають в дитячу шкіру. Чим рідше вона пошкоджується і забруднюється, тим рідше виникає такий різновид шкірних захворювань, як гнійничкові. При грибкових захворюваннях (це трихофітія, або стригучий лишай, а також опік) хворої дитини потрібно негайно ізолювати від контакту з іншими дітьми і показати лікареві. Видужалий дитини пускають у дитячий колектив тільки після того, як він пройде триразовий аналіз на грибок. Ізолюють від оточуючих і хворого на коросту. Для попередження корости потрібно стежити за здоров’ям домашніх собак і кішок, які можуть переносити захворювання. Обов’язково потрібно дотримуватися гігієни ліжку, одягу, іграшок - у всіх них може «оселитися» коростяний кліщ. Профілактика дитячих хвороб зміцнить здоров’я Вашого малюка та подарує радість життя та спілкування. Будьте здорові!

/Files/images/лікар.jpg

Вітряна віспа (вітрянка) у дітей


ВІТРЯНКА – це одне з найпоширеніших захворювань, що зустрічаються у дітей. Хворіють вітрянкою тільки один раз, після цього в людини виробляється довічний імунітет, причому, у дітей дане захворювання протікає набагато легше, чим у дорослих людей. Вітрянка у дітей, способи зараження й симптоми ветрянки - про цей повинен знать кожний батько й мати. Отже, як же можна заразитися вітрянкою?

Вітрянка передається через слизові оболонки очей і верхніх дихальних шляхів. Тобто, можна сказати, що вона передається по повітрю - повітряно-краплинним шляхом. Нескладно здогадатися, що саме через таку особливість передачі це захворювання й одержало назву – Вітрянка. Вітрянка частіше виникає в дітей, що відвідують дитячі дошкільні й освітні установи. Частіше вітрянка зустрічається в дітей молодше 10-12 років. У дитячому колективі варто лише одній дитині підхопити вітрянку, як вона стає заразною для інших дітей. Вітрянка в дітей – завжди привід полікуватися дома. Пам'ятайте, вітрянка в дітей – це не звичайний нежить, а набагато заразніше. Тому лікування вітрянки в дітей завжди здійснюється в карантинних умовах. Хоча, у багатьох європейських країнах дитини, зараженої даним захворюванням, не обмежують у спілкуванні зі своїми однолітками, тому що вважається, що краще перехворіти вітрянкою у ранньому віці, тоді й лікування, як таке не буде потрібно.

Заразною вітрянка в дітей стає за один день до початку шкірних висипань. Карантин закінчується через 5 днів після появи останніх висипань. По рекомендаціях медиків карантин у дітей, хворих вітрянкою триває протягом дев'яти днів з моменту появи першого висипання. Хоча такі заходи рідко допомагають, тому що вітрянка в дітей передається ще до появи перших висипань, у той час, коли дитина ще не обмежена в спілкуванні з оточуючими.

Симптоми вітрянки й розвиток захворювання.

Вітрянка в дітей і дорослих ніяк себе не проявляє протягом 1-3 тижнів. Це строк її інкубаційного періоду. Мінімальний строк інкубаційного періоду становить 7 днів. По закінченню даного строку в захворілого різко підвищується температура до 39-39,5 градусів. І якби не практично одночасна поява висипки, то вітрянку у дітей можна було б прийняти за ГРВІ. До того ж до симптомів вітрянки належить головний біль і почуття слабкості.

Спочатку з'являються несильні висипання на шкірі, просто пласкі рожеві цятки. Буквально за кілька годин кількість висипань різко збільшується. Цятки стають більш опуклими й утворюються пухирці з рідким умістом. Їх у жодному разі не можна видавлювати. Лікування вітрянки в дітей проводиться зовсім по-іншому. Перші 3-4 дня вітрянка у дітей супроводжується дуже сильними висипаннями й не тільки на шкірі, але на слизових оболонках – очах, в ділянці промежини, у роті. Саме неприємне, що цей висип ще й сильно свербить, але розчісувати її не можна, щоб уникнути занесення в ранку інфекції. Одні пухирці проходять – з'являються нові. Вітрянка в дітей протікає хвилеподібно. Нові висипання звичайно з'являються протягом 3-4 днів. Потім хвороба йде на спад. На місці пухирів залишається скоринки, яка поступово відпадає самостійно й при дотриманні всіх рекомендацій лікаря не залишають від себе слідів.

Лікування вітрянки в дітей.

По перше, необхідно знати, що вітрянка – це вірус, тому антибіотиками її не вилікувати. Але чому ж деякі лікарі все-таки призначають антибіотики? Це робиться в тих випадках, коли до вітрянки у дітей приєднується бактеріальна інфекції, починається нагноєння пухирців. Часто таке відбувається через постійні розчісування висипу. Саме тому лікування вітрянки в дітей вимагає пильної уваги батьків. Потрібно всіма способами постаратися відволікти дитину від розчісування висипу. Почитайте дитині казку, пограйте в спокійні ігри. Звичайне лікування вітрянки в дітей проводиться в амбулаторних умовах.

Хоча симптоми вітрянки достатньо нестерпні для дитини, все-таки бажано на час хвороби ( близько тижня ) зберігати постільний режим. Специфічного лікування у вітрянки немає. Ліків від неї не існує. Зате є можливість знизити до мінімуму неприємні відчуття, викликані цим захворюванням. Для того, щоб не допустити нових висипань, частіше змінюйте постільну й натільну білизну. До речі, мочити висип не можна, це тільки збільшить неприємні відчуття й подовжить строк загоювання пухирців. Єдиним виключенням є короткочасне прийняття ванн із додаванням слабкого розчину марганцю. До слова, що до того приймати ванни чи ні думки українських і європейських педіатрів розходяться. Європейські педіатри вважають, що потрібно приймати не ванну, а купатися під душем при наявності сильних симптомів вітрянки, а маленьким дітям душ просто необхідний, тому що малята частіше страждають від бактеріальної інфекції, що проникає через ранки. Маленьким дітям не поясниш, що чесатися не можна. У таких випадках душ може помітно полегшити стан дитини. Наші ж педіатри категорично проти купань під душем, та й у ванній в період гострих висипань. Крім цього, бажано дотримуватися нескладної дієти. Вітрянка в дітей протікає набагато легше при виключенні з їхнього раціону всіляких алергенів. Рекомендовані до вживання молочні й рослинні продукти. Не обійтися без значної кількості питва, як і при будь-якій хворобі. Особливо необхідно вживати достатню кількість рідини дитині, у якої висока температура, тому що жар може викликати навіть зневоднювання організму. Звичайно вітрянка в дітей забирає багато сил, пропадає апетит, але необхідно прикласти всі зусилля й виявити кмітливість, щоб заповнити в маляти дефіцит рідини й живильних речовин в організмі.

Зрозуміла справа, що лікування вітрянки в дітей припускає й приймання жарознижуючих засобів. Давати дитині жарознижуюче необхідно при температурі тіла вище 38-38,5 градусів. З жарознижуючих не рекомендоване приймання аспірину, особливо дітям молодше 12 років. Звичайно з появою симптомів вітрянки рекомендоване прийом лікарських засобів, що містять парацетамол. Він, при правильних дозуваннях, безпечний для дитини, виявляє жарознижуючу й протизапальну дії. Для того, щоб зняти такий симптом вітрянки як сверблячка, можна попросити педіатра призначити антигістамінний препарат у безпечному дозуванні, приміром, «Діазолін». При переході висипань на очі, можна використовувати спеціальний очний гель «Ацикловір», який ефективно бореться проти вірусу герпеса.

Багато батьків абсолютно впевнені, що лікуванням вітрянки в дітей є змазування пухирців зеленкою. Навіть зараз, гуляючи по вулиці в такий от спосіб можна легко визначити дитину, що перехворіла вітрянкою - по характерних «цятках» зеленки. Насправді, зеленка не лікує симптоми вітрянки, а виконує лише знезаражуючу функцію, захищає від проникнення бактеріальної інфекції в ранку. Особливо це важливо для дитини. Лікарям же зручно по цих цятках визначати - чи заразна дитина. Тобто зеленка не є лікуванням вітрянки в дітей, а служить для фіксування нових висипань. Це дуже зручно, у першу чергу, для лікарів. До того ж зеленка трохи зменшує сверблячку. Крім зеленки, висипання можна просто змазувати слабким розчином марганцю. Такий варіант більше підійде дорослій людині, що не бажає ходити обмазаним зеленкою. Спиртом у жодному разі змазувати не можна.

Наслідку вітрянки у дітей.

Щодо зовнішніх проявів наслідків вітрянки у дітей – це рубчики, що зосталися на місці пухирців. Таке часто зустрічається в тих дітей, та й дорослих у яких за час лікування вітрянки спостерігалося нагноєння, запалення пухирців.

Дуже важкі ускладнення зустрічаються досить рідко. До них відноситься запалення головного мозку – енцефаломієліт.

Особливо небезпечна вроджена вітрянка. Уникнути вітрянки під час вагітності можна, якщо вчасно зробити щеплення. Щеплення робляться тим людям, які ніколи не хворіли раніше вітрянкою. Визначити це можна по спеціальному аналізі крові. До речі, якщо дитина поспілкувалася із хворим вітрянкою, тобто всі шанси не допустити розвитку вітрянки у вашої дитини, якщо вчасно зробити щеплення. За результатами досліджень щеплення доцільно зробити протягом 48-72 годин після контакту із хворою людиною. Але чи варто таким способом «гальмувати» розвиток вітрянки у дітей? Про це дотепер ведуть дискусії медики.

У більшості випадків вітрянка в дітей старше року проходить без усяких ускладнень, за умови належного догляду, звичайно ж.

/Files/images/вітрянка.jpg

"Організація та проведення заходів, спрямованих на боротьбу з педикульозом, - передбачена наказом МОЗ України №38 від 28.05.1994р.

Згідно з п.102 "Санітарних правил облаштування і утримання дитячих дошкільних закладів”, щоденний ранковий прийом дітей проводить вихователь, який розпитує батьків про стан здоров’я малят, оглядає рот та шкіру дітей.
Якщо під час ранкового фільтру виявлені ознаки педикульозу, таку дитину не можна приймати цього дня в групу, а слід негайно направити разом з батьками до ізолятора. Про кожен випадок педикульозу вихователь має повідомити педпрацівника закладу, аби факт був своєчасно зареєстрований у журналі обліку інфекційних захворювань. Медичний працівник садка повинен направити дитину в дезстанцію для лікування. Дозвіл на відвідування садка дається після ліквідації педикульозу”.
В родинах, де дотримуються чистоти в побуті, де шанують особисту гігієну і стежать за здоров’ям дитини, напевне, подбають, аби дитина не потерпіла від педикульозу.

2

кліщі

Кiлькiсть переглядiв: 1914

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.